הסתבכות בחובות והתמודדות עם בעיית עיקולים

אחד המצבים הבעייתיים והבלתי נעימים ביותר הוא מצב של הסתבכות בחובות. כאשר נושים מבינים שהסיכוי לגביית כל החובות בלא נקיטת צעדים קיצוניים הוא קטן הם עשויים לפנות, וחלקם אכן פונים לביצוע עיקולים. כאשר מדובר בחובות עסקיים פעולת העיקול היא כנגד העסק, הנכסים שלו ואפילו על כספים שהוא אמור לקבל מלקוחות. המצב הקשה יותר הוא במקרה של חוב שאיננו על רקע עסקי, שאז מעקלים את רכושו הפרטי של החייב.
ואולם כדאי לדעת כי קבלת מכתבי אזהרה לפני ביצוע עיקולים איננה סוף הדרך ואם אדם הסתבך שלא בטובתו ואין בהימנעות שלו מתשלום משום מעשה מרמה, יש באפשרותו לא מעט דרכים למנוע או לדחות את התשלומים הללו. כיום ישנם חברות רבות ועורכי דין רבים המתמחים בסיוע לחייבים בהליכים השונים מול רשויות ההוצאה לפועל.

 

אזהרה לפני עיקולים והפעולות שצריך לנקוט

 

קבלת מכתבי אזהרה מפני עיקולים מותירה די זמן בידי החייב להגיש בקשת התנגדות לראש ההוצאה לפועל. דא עקה, שטופסי הגשת הבקשה צריכים להיות ממולאים כהלכה וכל הטפסים והאישורים הרלבנטיים צריכים להיות מצורפים כיאות, אחרת עלולה הבקשה להיות מוחזרת לצורך השלמת מסמכים או גרוע מכך – להידחות. 
האפשרות הטובה ביותר מבחינת בעל החוב היא לפנות לחברה או לבעל מקצוע מנוסה, שיסייע לו לנסח את טענותיו כנגד הנושים וכנגד פעולת העיקול. בעלי מקצוע מיומנים בתחום יכולים לייעץ לבעל החוב לאיזה כיוונים הוא יכול ללכת מבחינת הטיעונים שלו ולהורות לו אילו מסמכים עליו לצרף לטופסי ההתנגדות.

 

חקירת יכולת

 

לפני קבלת ההחלטה על ביצוע עיקולים כנגד החייב מבצעת ההוצאה לפועל לעיתים קרובות חקירת יכולת בכל הנוגע לבעל החוב. חקירת היכולת כוללת את הפעילות העסקית, אם ישנה, של בעל החוב, רכושו הפרטי, ההכנסות וההוצאות שלו ומצב חשבונות הבנק שלו. 

 

יש לציין כי גם הנושה או הנושים שהגישו נגדו בקשה לביצוע עיקולים רשאים לבצע חקירת יכולת עצמאית שתוצאותיה עשויות להתקבל עי ידי ראש ההוצאה לפועל. חברות או עורכי דין אשר מנוסים בסיוע לחייבים יוכלו לייעץ להם כיצד לפעול כשמתנהלת כנגדם חקירת יכולת, על מנת שלא להיכנס לתסבוכות מיותרות.
באלאנס איזון צודק located at דרך זאב זבוטינסקי 35 , ישראל, רמת גן . Reviewed by 123 לקוחות rated: 1 / 10
Google+